Kontrowersje w Dubaju

Popularność książek reportażowych nie maleje. Pozycji tego typu powstaje coraz więcej, a tematy, jakie te poruszają, raz należą do zupełnie banalnych, raz do całkowicie zaskakujących i do tej pory mało eksploatowanych. Jednak w reportażu nie liczy się tylko temat. Nie mniej istotna jest jego rzetelność oraz język, jakim ten został napisany (przystępny i lekki lub rzeczowy i naukowy). Piotr Krysiak, pisarz, który zajmuje się głównie tym gatunkiem literackim, postawił na kontrowersyjny temat – dziewczyny z dubaju książka to pozycja, która niedawno trafiła na półki księgarni. O czym opowiada? I dlaczego tak wielu odbiorców mówi o jej skrajnej kontrowersji?

Dlaczego jesteś kontrowersyjny?

Dziewczyny z Dubaju to historia o kobietach, które wyjechały do odległego kraju w poszukiwaniu pracy. Nie była to jednak pod żadnym względem praca typowa. Kobiety zdecydowały się zarabiać jako ekskluzywne pracownice seksualne. W gronie chętnych znajdowały się nie tylko przypadkowe osoby, ale i znane influencerki, celebrytki, modelki, aktorki czy piosenkarki. Przyciągał je egzotyczny klimat, ale przede wszystkim zawód, który obiecywał ogromne zarobki. Z racji na ekskluzywność takich wyjazdów, do kobiet dostęp mieli jedynie ci z wyższych klas finansowych. W grupie tej znajdowali się właściciele wielkich korporacji, biznesmeni, szejkowie, rosyjscy gangsterzy, a także popularni sportowcy. Kobiety podczas kilkumiesięcznego wyjazdu były w stanie zarobić nawet pół miliona złotych. 

Wielkie pieniądze i wielkie problemy

Tam, gdzie są duże pieniądze, tam są i problemy. Piotr Krysiak, choć obraca się wokół kontrowersyjnego tematu, nie skupia się na nim tylko i wyłącznie dla przyciągnięcia uwagi. Jego reportaż skupia się również na kłopotach kobiet, które postanowiły podjąć pracę seksualną oraz o przeżartym korupcją podziemnym świecie. Nie jest to najlepsza książka tego autora, jednak znajdziemy w niej na tyle interesujących treści, że warto w nią zainwestować.

 

Posts Tagged with…