Handel ciałem i jego konsekwencje

Kontrowersja dobrze się sprzedaje. Wie o tym Piotr Krysiak, który sporą część swoich książek opiera właśnie na tematach powszechnie uważanych za kontrowersyjne lub wzbudzające publiczne oburzenie. Nie inaczej jest i z jego nowym tekstem: dziewczyny z dubaju książka to opowieść o ciemnej stronie seks-biznesu, wielkich pieniądzach oraz brutalnym świecie nielegalnego biznesu. Czy jednak poza kontrowersyjnym tematem znajdziemy w tym reportażu faktycznie wartościowe treści?

Mówię o wszystkim

Piotr Krysiak przygląda się zagadnieniu pracy seksualnej z różnych punktów widzenia. Tak więc, mamy tu oczywiście ciemną stronę tej branży (z oszustwami, przemocą czy wyzyskiem), ale i pozytywne relacje kobiet, które same zdecydowały się na taki wyjazd. Najbardziej popularne prostytutki były w stanie zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych w ciągu paromiesięcznego wyjazdu. Nic zatem dziwnego, że chętnych było sporo. Jednak nie wszystkie kobiety wytrzymywały psychicznie takie podwójne życie. O tym też pisze Krysiak.

Ekskluzywny świat na żądanie

Przedstawione w książce historie są autentyczne, tak samo z bohaterkami. Jedynie dla ich bezpieczeństwa część nazwisk i imion została zmieniona. Autor poza relacjami kobiet pracujących jako ekskluzywne pracownice seksualne, przedstawia nam opis życia nocnego w Dubaju. A to dzieli się na to bardziej i mniej legalne. Jak można się domyślić, wybór tej drugiej opcji dostępny był wyłącznie dla tych osób, które miały pieniądze. Choć Dziewczyny z Dubaju nie są wybitnie dobrym reportażem, to dla samej historii warto się z nim zaznajomić.

Dziewczyny w Dubaju autorstwa Piotra Krysiaka to:

– opowieść o handlu ciałem i jego konsekwencjach,

– historia o ekskluzywnych pracowniach seksualnych,

– mroczny reportaż o ciemniejszej stronie Dubaju,

– trzymająca w napięciu historia,

– spojrzenie na temat z każdej ze stron,

– wgląd w świat seks-biznesu,

– wielkie pieniądze, bogaci szejkowie i znani celebryci.

 

 

Posts Tagged with…