Co takiego wydarzyło się na jachtach, czyli “Dziewczyny z Dubaju” Piotr Krysiak

“Dziewczyny z Dubaju” to książka Piotra Krysiaka, względem której mam dość mieszane odczucia. Piotr Krysiak miał świetny pomysł na książkę, ale sposób, w jaki się do tego zabrał, nie do końca mi odpowiadał. Uważam jednak, że mimo pewnych niedociągnięć jest to dość ważna lektura, którą po prostu trzeba przeczytać. Trudno powiedzieć, aby fabuła jakoś mocno wciągała, ale warto przebrnąć przez pierwsze kilkanaście stron, aby uzmysłowić sobie, jak ważny temat jest tutaj poruszany.

Film czy książka

W ostatnim czasie było dość głośno na temat tej książki, gdyż w kinach pojawił się także film o tym samym tytule. Nie oglądałam wcześniej filmu, ale wiem już, że do kina na tę ekranizację raczej się nie wybiorę. Pozycja książkowa miała w zamierzeniu pokazać czytelnikom proceder, jakim jest ekskluzywna prostytucja oraz sutenerstwo. Ukazane są tutaj młode dziewczyny, bardzo często celebrytki czy modelki, które pracowały jako luksusowe prostytutki. Co więcej, biznes ten prowadzili bardzo często znani i bogaci ludzie. Trwało to naprawdę długo. Nie chcę jednak zdradzać wszystkich szczegółów dotyczących fabuły tej książki, dlatego zachęcam do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnej opinii. 

Niewłaściwy proceder

Autor sugeruje, że jego książka to reportaż, ale szczerze mówiąc, trudno jest ją określić właśnie takim mianem. Główną treścią tej pozycji są dialogi, które są autentyczne i zostały uzyskane z telefonów, które były sprawdzane przez policję. Dialogi te pełne były wulgaryzmów, ale to w pewnym sensie jest zrozumiałe, gdyż taka była konwencja i okoliczności, w jakich toczy się akcja. Pozycja ta miała być w zamyśle reportażem, a jest osobistą opinią autora. W wielu miejscach bardzo dokładnie widać, jakie poglądy ma Piotr Krysiak, widać, że ocenia on swoje bohaterki w dość oczywisty sposób. Uważam jednak, że jest to ważna książka, więc warto po nią sięgnąć. Pomysł był tutaj dobry, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Zachęcam jednak do sięgnięcia po tę pozycję, gdyż jest ona dość szokująca. Na pewno nie będziecie żałować.

 

Posts Tagged with…